středa 24. září 2014

Dny NATO

Loni jsem zjistila, že něco takového existuje. A jelikož kamarádka z matkoserveru bydlí poblíž, tak jsme se už někdy v lednu domluvily, že moje rodina dorazí právě na Dny NATO.

Chtěla jsem vyjet co nejdřív. Ale nezáleželo to jen na mně. Tož vyjeli jsme všichni v 9:10 v sobotu. Do Mošnova příjemných 10km. Daleko jsme se nedostali, připojili jsme se ke koloně. Tedy těch DESET kilometrů jsme jeli TŘI hodiny. Moc a moc musím pochválit ta svoje dvě čírťata, protože byly hodné. Mumín dokonce na 45min usnul.

Párkrát jsem vystoupila s Mumínem a šli jsme podél kolony, on moc rád ukazuje na značky aut a říká je. Pak jsem taky chvilku seděla za volantem a provětral se BE s Meluzínou.

Když už jsme zabočili směr letiště, vystoupila jsem si s Meluzínou a šly jsme napřed. :-) Jelikož program oficiálně začal ve 12h, tak se nad námi prohnala stíhačka. S kamarádkou jsme okouzleně sledovaly a poslouchaly. Meluzína nebyla okouzlená, ale vyděšená. Mumína vzbudila právě stíhačka.

Konečně jsme ve 13h projeli branou letiště, vysolili 150Kč za parkování (mno, nadšená jsem nebyla po těch třech hodinách v autě).
Zaparkovali jsme a ještě nás čekala procházka po trávoblátě na letištní plochu.

My dospělí byli nadšení a okouzlení, kamarádčiny děti v zásadě taky, jen ty moje moc nejásaly. Meluzína se bála rachotu ze stíhaček, Mumína zajímala auta a ne nějaké potvory ve vzduchu. Na letišti jsme se procházeli do šesti do podvečera, kdy první den končil. Jedním slovem NÁDHERNÉ (i když dle kamarádky rok od roku slabší). Líbilo se mi tam, za rok bych ráda jela znovu. Tentokrát ovšem s kolem, abych byla mobilní poněkud víc. :-) Na druhou stranu, my tam táhli hodně věcí, páč počasí mělo být nevalné a znám své děti. Počasí nakonec luxusní, jasno a teplo. BE smutněl, že bude mít rudou pleš, protože mělo být pod mrakem a přeháňky a on si tedy nevzal klobouk. :-)

Žádné komentáře: